Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://dglib.nubip.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/4234
Назва: Грунтознавство з основами геології : навчальний посібник
Автори: Вітвіцький, Станіслав Валерійович
Богданович, Р.П.
Капштик, Михайло Васильович
Ключові слова: грунтознавство
геологія
Дата публікації: 2017
Бібліографічний опис: Грунтознавство з основами геології : навчальний посібник / С. В. Вітвіцький, Р. П. Богданович, М. В. Капштик. - К. : , 2017. - 360 с.
Короткий огляд (реферат): З давніх часів людина при використанні землі оцінювала її перш за все з точки зору здатності виробляти урожай рослин. Тому поняття родючість грунту було відомо ще до становлення грунтознавства як науки і виражало найбільш істотну властивість землі як засобу виробництва. Для кількісної оцінки родючості грунтів використовують показники, які знаходяться в кореляційного зв'язку з урожаєм. Ці показники об'єднані в три групи: агрофізичні, біологічні та агрохімічні. Навчальний посібник присвячений визначенню показників родючості грунтів стандартними методами лабораторного аналізу та польового дослідження грунтів, а також оцінці отриманих результатів. Автори вдало роблять наголос на поєднанні інтерпретації результатів з методиками розрахунків балансу органічної речовини та біофільних елементів у грунті, наводять формули для розрахунку оптимальних параметрів фізичних, водно-фізичних, фізико-хімічних та агрохімічних властивостей грунтів. Матеріали посібника дають змогу оволодіти методами аналізу ґрунтів та оцінки властивостей, які визначають їх родючість, опанувати методики контролю їх екологічного стану, навчитися управляти ґрунтовими процесами і режимами. Видання призначене для викладачів i студентів ВНЗ агрономічної, біологічної і екологічної спеціалізацій , науковців, що спеціалізуються на проблемах раціонального сільськогосподарського використання земельних ресурсів, спiвробiтникiв системи Міністерства аграрної політики та продовольства тощо.
Опис: Затверджено до друку Вченою радою Національного університету біоресурсів і природокористування України,
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://dglib.nubip.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/4234
Розташовується у зібраннях:Підручники та навчальні посібники

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Vіtvіc'kij_Gruntoznavstvo.pdf6.85 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.