Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://dglib.nubip.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/4944
Назва: Особливості обміну вуглеводів у свиней різних типів вищої нервової діяльності : монографія
Автори: Трокоз, Віктор Олександрович
Шестеринська, Віта Володимирівна
Ключові слова: фізіологія
свині
вища нервова діяльність
показники обміну вуглеводів
технологічний подразник
Йодіс-концентрат
Дата публікації: 2017
Видавництво: Експо-друк
Бібліографічний опис: Особливості обміну вуглеводів у свиней різних типів вищої нервової діяльності : монографія / В. О. Трокоз, В. В. Шестеринська. - К. : Експо-друк , 2017. - 111 с.
Короткий огляд (реферат): Монографія присвячена дослідженням особливостей обміну вуглеводів у свиней різних типів вищої нервової діяльності за впливу технологічного подразника та «Йодіс-концентрату». Вперше досліджено показники обміну вуглеводів у свиней різних типів вищої нервової діяльності за впливу технологічного подразника. Встановлено, що у свиней сильного врівноваженого рухливого типу порівняно з іншими тваринами за дії технологічного подразника та «Йодіс-концентрату» обмінні процеси мають найбільшу інтенсивність. Встановлено кореляцію основних властивостей коркових процесів з показниками обміну вуглеводів до та під час дії технологічного подразника: найбільш тісні взаємозв’язки стосуються врівноваженості та рухливості коркових процесів. Найбільший вплив на показники обміну вуглеводів у організмі свиней здійснюють сила та врівноваженість коркових процесів збудження і гальмування. Досліджений вплив «Йодіс-концентрату» на показники метаболізму вуглеводів у організмі свиней. Встановлено прискорення обміну вуглеводів у свиней різних типів нервової системи, а найбільш активну реакцію зафіксовано у тварин сильного врівноваженого рухливого типу вищої нервової діяльності. За допомогою експрес-методики дослідження умовних рефлексів у свиней можна за 20–30 хвилин експерименту з’ясувати тип нервової системи у виробничих умовах. Це дозволяє швидко підібрати тварин за особливостями вищої нервової діяльності для створення високопродуктивного, стійкого до стресів стада з оптимальним перебігом метаболічних процесів.
Опис: Рекомендовано до друку вченою радою Національного університету біоресурсів і природокористування України, протокол № 4, від «22» листопада 2015 р.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://dglib.nubip.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/4944
Розташовується у зібраннях:Монографії

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Trokoz_Osoblivostі.pdf2.03 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.