Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://dglib.nubip.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/6740
Назва: Інвазійні види молей в Україні (моніторинг, екологія, контроль чисельності)
Автори: Лісовий, Микола Михайлович
Чайка, Володимир Миколайович
Григорюк, Іван Панасович
Ключові слова: міль
чисельність
особливості
навколишнє середовище
Дата публікації: 2019
Видавництво: ФОП Ямчинський
Бібліографічний опис: Інвазійні види молей в Україні (моніторинг, екологія, контроль чисельності) : монографія / М. М. Лісовий, В. М. Чайка, І. П. Григорюк ; За ред. М. М. Лісового. - К. : ФОП Ямчинський О.В., 2019. - 282 с.
Короткий огляд (реферат): З позицій екосистемного підходу висвітлено теоретичні, методологічні і практичні засади виявлення й уточнення видового складу молей–строкаток мінуючих (Lepidoptera: Gracillariidae), які розмножуються масово в умовах України. Оприлюднено сучасний стан, морфологічні і біологічні особливості, цикл розвитку, моніторинг та наявні заходи контролю чисельності молей мінуючих. Установлено, що на 54 видах рослин, які використовують для озеленення Київського мегаполіса, живиться 24 види молей–строкаток, зокрема: Phyllonorycter issikii, Phyllonorycter platani та Phyllonorycter emberizaepennella. За трофічною спеціалізацією 6 з них становлять поліфаги, 14 – олігофаги і 3 види – монофаги. Проаналізовано наявність особливо небезпечних для навколишнього середовища молей–строкаток родини Gracillariidae в містах Европи та України. Для наукових працівників, викладачів, аспірантів біологічних і аграрних вузів та НДІ, які спеціалізуються в галузях екології, ентомології, агрономії, ландшафтного дизайну та захисту рослин.
Опис: Рекомендовано до друку вченою радою Національного університету біоресурсів і природокористування України
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://dglib.nubip.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/6740
Розташовується у зібраннях:Монографії

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Лісовий М.М._могографія_2019.pdf6.56 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.