Наукові журнали та збірники видань

Постійне посилання на розділhttps://dglib.nubip.edu.ua/handle/123456789/5

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 16
  • Ескіз
    Документ
    Науковий вісник Національного університету біоресурсів і природокористування України
    (НУБіП України, 2018) Ніколаєнко Станіслав Миколайович
    Висвітлено результати наукових досліджень, проведених працівниками ННІ енергетики, автоматики та енергозбереження Національного університету біоресурсів і природокористування України, навчальних закладів Міністерства освіти і науки України та науково-дослідних інститутів НААН.
  • Ескіз
    Документ
    Галузеві нормативні акти з охорони праці у сільському господарстві: новели правового забезпечення
    (НУБіП України, 2019) Новак Т.С.; Михайленко Т.В.
    У статті проведено аналіз змін, які відбулись у правовому забезпеченні охорони праці у сільському господарстві на рівні галузевих нормативних актів.
  • Ескіз
    Документ
    Окремі аспекти міжнародно-правового регулювання аграрно-трудових відносин
    (НУБіП України, 2019) Новак Т.С.
    У статті на основі існуючих підходів до розуміння категорії «міжнародно-правове регулювання праці» та позицій науковці щодо суті й змісту аграрних трудових відносин запропоновано авторське визначення поняття «міжнародно-правове регулювання аграрно-трудових відносин» як «регламентування за допомогою міжнародних угод (договорів) та інших міжнародно-правових засобів відносин із застосування та реалізації праці в сільськогосподарських підприємствах, охорони законних прав і інтересів працюючих в цій галузі».
  • Ескіз
    Документ
    Основні принципи аграрно-правового інституту охорони праці у сільському господарстві
    (НУБіП України, 2019) Новак Т.С.
    Розглянуто питання основних принципів охорони праці у сільському господарстві. Проаналізовано існуючі доктринальні підходи до визначення поняття «принципи охорони праці». Встановлено, що принципи охорони праці у сільському господарстві виражаються двояко: як шляхом безпосереднього формулювання їх у нормах права, так і через виведення із змісту нормативно-правових актів. Зроблено висновок, що принципи охорони праці у сільському господарстві як основні ідеї, вихідні положення, що визначають спрямованість і зміст нормативно-правового регулювання цієї сфери, текстуально закріплені в нормативно-правових актах як різної юридичної сили, так і різної галузевої належності на: конституційному, міжнародному рівні, у основних нормативно–правових актах трудового права, у тому числі актах соціального партнерства галузевого рівня. Запропоновано для підвищення ефективності правового регулювання відносин у сфері охорони праці в сільському господарстві визначити та закріпити (на рівні нової Концепції з організації охорони праці у сільському господарстві) спеціальні принципи правового регулювання, які б відображали галузеві особливості та відповідали міжнародним стандартам з охорони праці.
  • Ескіз
    Документ
    Поняття та юридичні ознаки екологічної безпеки у тваринництві
    (НУБіП України, 2019) Святченко Л.О.; Корабльова А.А.
    У статті проведений правовий аналіз понять «тваринництво», «екологічна безпека», «охорона навколишнього природного середовища у сільському господарстві» на підставі яких виведено поняття та юридичні ознаки екологічної безпеки в тваринництві. Проблемі забезпечення екологічної безпеки в галузі сільського господарства присвячені наукові роботи багатьох вітчизняних та зарубіжних вчених. Але, незважаючи на це, понятійний апарат у сфері правового регулювання екологічної безпеки у сфері сільського господарства є не достатньо розвинений
  • Ескіз
    Документ
    Загальна характеристика державної фінансової підтримки сільського господарства України
    (НУБіП України, 2019) Гафурова О.В.; Заїка В.В.
    Анотація. У статті розкрито сутність державної підтримки сільського господарства України. Особливу увагу приділено характеристиці основних напрямів державної фінансової підтримки в зазначеній сфері.
  • Ескіз
    Документ
    Науковий вісник Національного університету біоресурсів і природокористування України
    (НУБіП України, 2018) Ніколаєнко Станіслав Миколайович
    Висвітлено результати наукових досліджень, проведених працівниками Національного університету біоресурсів і природокористування України і в співпраці із закордонними науковцями, працівниками навчальних закладів Міністерства освіти і науки України та науково-дослідних інститутів НАН України, НААН України і Міністерства аграрної політики та продовольства України.
  • Ескіз
    Документ
    Корпоративне землекористування в контексті сталого розвитку сільського господарства
    (НУБіП України, 2018) Фраєр О.В.
    Розглянуто тенденції в землекористуванні підприємств корпоративного сектору, характерною ознакою яких є нарощування площ сільськогосподарських земель у крупноземельних підприємствах. Розкрито характер господарської діяльності корпоративних структур холдингового типу, метою якої є збільшення виробництва експорт-орієнтованої сільськогосподарської продукції. На основі аналізу емпіричних даних про результати господарювання корпоративного сектору встановлено, що надмірне нарощування обсягів землекористування не завжди є умовою підвищення ефективності виробництва. Показано, що агрохолдинги справляють значною мірою деструктивний вплив на досягнення цілей сталого сільськогосподарського розвитку, що проявляється у: монополізації ринків оренди землі та сільськогосподарсь-кої продукції, звуженні економічних можливостей розвитку малих і середніх форм господарювання, погіршенні екологічного балансу агроландшафтів внаслідок використання монокультурного типу виробництва.
  • Ескіз
    Документ
    Енергозбереження підприємств аграрної сфери в Україні та зарубіжний досвід
    (НУБіП України, 2018) Талавиря М.П.; Голуб Р.Т.
    Метою статтіє розгляд теоретико-методологічних положень щодо ефективності енергозбереження в аграрному виробництві, дослідження основних тенденцій розвитку енерго-зберігаючих технологій та розгляду перспектив їх впровадження в аграрному секторі України. При проведенні дослідження використовувалися такі методи: монографічний – під час опрацювання фахових літературних джерел та роботи з текстовим представленням зазначеної проблематики; системний – для уточнення категоріального апарату; логічний – для визначення позитивних соціальних та економічних ефектів, з метою узагальнення результатів і формування висновків. У статті досліджено використання світового досвіду управління енергозбереженням та застосування його в аграрних підприємствах України. Розглянуто досвід США та країн ЄС. Сформульовано основні інструменти світової практики у сфері енергозбереження. Визначено основні пріоритети діяльності у сфері енергозбереження. Обґрунто-вано виробництво біогазу як однієї із передових технологій. Досліджено використання альтернативних джерел енергії в розвинутих країнах світу та доведено доцільність впровадження новітніх енерго-зберігаючих технологій в Україні.
  • Ескіз
    Документ
    Методичні аспекти моніторингу системи соціально-трудових відносин у сільському господарстві
    (НУБіП України, 2018) Ланченко Є.О.
    Актуальність дослідження методики аналізу аграрних соціально-трудових відносин полягає в їх складності, оскільки вони направлені на забезпечення інтересів працівників, роботодавців і держави. Метою дослідження було визначити методику моніторингу системи соціально-трудових відносин у сільському господарстві. Завдання дослідження: 1) розглянути методичні аспекти моніторингу соціально-економічних процесів; 2) визначити критерії та показники моніторингу аграрних соціально-трудових відносин.