Навчальні та наукові видання

Постійне посилання на розділhttps://dglib.nubip.edu.ua/handle/123456789/5

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 20
  • Ескіз
    Документ
    Міжнародна економічна діяльність України
    (НУБіП України, 2023) Вдовенко Наталія Михайлівна; Яцун Анастасія Григорівна
    Цей словник є важливим інструментом діяльності для фахівців, хто займається отриманням вищої освіти та працює у науково–педагогічній сфері. Видання містить узагальнену термінологію, що використовується міжнародною, європейською та українською фаховою спільнотою в рамках Міжнародної стандартної класифікації освіти та Болонського процесу. У словнику визначені терміни з навчальної дисципліни «Міжнародна економічна діяльність України», які дають можливість зрозуміти сутність та контекст застосування кожного терміну. Крім того, словник вміщує системний зв’язок між термінами та контекстуальну основу їх використання. Цей словник корисний для всіх, хто зацікавлений у модернізації національної вищої освіти в контексті глобалізації та євроінтеграції. Сприяє розумінню термінів, що використовуються в міжнародному освітньому середовищі та налаштовує на ефективність спілкування між фахівцями різних міжнародних установ та організацій.
  • Ескіз
    Документ
    Використання земельних угідь України на засадах інтенсифікації
    (ФОП Ямчинський О.В., 2023) Збарський, Василь Кузьмич; Талавиря, Микола Петрович
    У монографії висвітлено теоретичні і методичні основи економічної стійкості сільськогосподарських підприємств на основі інтенсифікації виробництва. Досліджено питання системного підходу до розуміння інтенсифікації використання земельних угідь як комплексної економічної категорії, взаємозв’язку інтенсифікації з категоріями сталого землекористування, економічної ефективності використання землі. Зважаючи нате, що у сільському господарстві земля виступає як предметом, так і засобом праці – то у даній роботі розглянуте поняття ролі землі, земельних ресурсів та їх властивості у процесі виробництва. Встановлено, що економічною основою категорій інтенсифікації та ефективності є взаємозв’язок витрат і результатів. Якщо інтенсифікація сприяє досягненню більшої ефективності, то першій відводиться роль причини, фактору, а другій – результату, наслідку. Таким чином, між розглянутими поняттями існує причинно-наслідковий зв’язок. В роботі також знайшли своє відображення особливості використання земельних угідь особистими селянськими та фермерськими господарствами. Монографія розрахована на керівників та спеціалістів підприємств АПК, аспірантів, студентів вищих навчальних закладів, науковців, які досліджують проблеми підвищення економічної стійкості сільськогосподарських підприємств на основі інтенсифікації виробництва.
  • Ескіз
    Документ
    Інструменти формування пропозиції при виробництві руського осетра в системі розвитку глобального економічного середовища
    (НУБіП України, 2023) Вдовенко, Наталія Михайлівна; Шарило, Ю.Є.; Дмитришин, Р.А.; Медведенко, Л.К.; Герасимчук, В.В.; Федоренко, М.О.
    У посібнику розкрито базові інструменти формування пропозиції при виробництві руського осетра в системі розвитку глобального економічного середовища. В аспекті глобального світового попиту на продукти розглянуто додаткові можливості для витримування передличинок та підрощування личинок руського осетра у басейнах і лотоках, проаналізовано виробництво м’яса осетрових у світі, виробництво та споживання ікри осетрових або чорної ікри (кав’яру) в Європі, Японії, США, Уругваї, Вірменії, Китаї в умовах надзвичайних викликів для продовольчої безпеки. Розраховано на працівників сільського та рибного господарства, слухачів курсів підвищення кваліфікації, науково-педагогічних працівників, аспірантів, магістрів, фахівців галузей аграрного сектору економіки України.
  • Ескіз
    Документ
    Практичні рекомендації щодо виробництва кефалевих видів риб з використанням інструментів впливу на економічні та виробничі складові в умовах надзвичайних викликів для продовольчої безпеки
    (НУБіП України, 2022) Вдовенко, Наталія Михайлівна; Шарило, Ю.Є.; Дмитришин, Р.А.; Коваль, В.В.; Герасимчук, В.В.; Федоренко, М.О.; Бабир, А.М.; Коваленко, Б.Ю.; Боярчук, С.В.
    У посібнику розкрито основні складові щодо кефалевих видів риб з використанням інструментів впливу на економічні та виробничі складові у процесі формування пропозиції на рибу в умовах надзвичайних викликів для продовольчої безпеки. В умовах глобального світового попиту на продукти розглянуто додаткові можливості для поставки на ринки виробленої з кефалі продукції з доданою вартістю. Розраховано на працівників рибного господарства, слухачів курсів підвищення кваліфікації, науково-педагогічних працівників, аспірантів, магістрів, фахівців галузей аграрного сектору економіки України.
  • Ескіз
    Документ
    Економіка землекористування
    (Аграрна наука, 2018) Новаковська, Ірина Олексіївна
    У навчальному посібнику викладено основні теоретичні положення економі- ки землекористування. Охарактеризовано проблеми формування земельної рен- ти, проведення грошового оцінювання земельних ресурсів, регулювання плат- ності землекористування. Висвітлено питання дії економічних важелів забезпе- чення охорони і раціонального використання земельно-ресурсного потенціалу. До кожної теми надано теоретичні відомості, контрольні питання та завдання, список літератури. Навчальний посібник призначений для студентів спеціальності 051 – еконо- міка і 193 – геодезія та землеустрій у закладах вищої освіти. Посібник буде ко- рисним магістрам, аспірантам, викладачам, а також фахівцям у сфері економіки, екології, земельних відносин.
  • Ескіз
    Документ
    Економіка праці й соціально-трудові відносини
    (Видавничий центр НУБіП України, 2022) Ткачук, Вадим Анатолійович; Ланченко, Євгеній Олександрович; Балан, Олександр Дмитрович; Гаврилюк, Іван Петрович
    У навчальному посібнику висвітлено наступні питання: праця як сфера життєдіяльності та провідний чинник виробництва; трудовий потенціал суспільства; соціально-трудові відносини як система та механізм їх функціонування; ринок праці та його регулювання; організація й методи нормування праці в сільському господарстві; поділ, кооперація праці та її умови; форми організації праці та трудових процесів у виробництві продукції; оплата праці в підприємствах, установах, організаціях; аналіз, звітність і аудит у сфері праці; міжнародний досвід регулювання соціально-трудових відносин тощо. Навчальний посібник розраховано на студентів таких економічних спеціальностей вищих закладів освіти: 051 «Економіка», 071 «Облік і оподаткування», 072 «Фінанси, банківська справа та страхування», 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», а також викладачів і фахівців, які займаються питаннями розвитку соціально-трудової сфери.
  • Ескіз
    Документ
    Економічні засади виробництва нішевих сільськогосподарських культур
    (ЦП “Компрінт", 2021) Рогач, С.М.; Мірзоєва, Т.М.; Томашевська, О.А.; Степасюк, Л.М.
    Здійснено детальний аналіз сучасного стану і динаміки розвитку виробництва нішевих сільськогосподарських культур. Проведена діагностика аналізу рівня та динаміки виробництва досліджуваних культур у світі в розрізі країн-виробників, а також основних їх експортерів та імпортерів. Представлено спробу обгрунтувати стратегічні напрями виробництва нішевих культур. Для науковців, спеціалістів аграрної сфери, викладачів, аспірантів і студентів.
  • Ескіз
    Документ
    Упралінський облік
    (Центр учбової літератури, 2020) Гуцаленко, Любов Василівна; Колеснікова, Олена Миколаївна; Лепетан, Інна Михайлівна; Марчук, Ульяна Олександрівна; Мельянкова, Людмила Василівна
    Зміст навчального посібника відповідає навчальній програмі дисципліни «Управлінський облік». Акцентовано увагу на загальних положеннях організаційної складової та методики управлінського обліку. Окремий розділ присвячено особливостям управлінського обліку в підприємствах аграрного сектора економіки. Навчальний матеріал доповнюється рисунками і таблицями, запитаннями для самоперевірки. Посібник буде корисний студентам, аспірантам та викладачам закладів вищої освіти, а також бухгалтерам-практикам, аудиторам і підприємцям.
  • Ескіз
    Документ
    Ресурсно-технічний потенціал інноваційно орієнтованих сільськогосподарських підприємств : монографія
    (ФОП Ямчинський О.В., 2020) Єрмаков, Олександр Юхимович; Чупряк, Альона Вікторівна; Сокур, Лариса Володимирівна; Нагорний, Віталій Володимирович
    У монографії висвітлено наукові основи, проаналізовано сучасний стан та ефективність формування і використання ресурсно-технічного потенціалу аграрних формувань. Обґрунтовано стратегічні засади зміцнення ресурсно-технічного потенціалу інноваційно орієнтованих сільськогосподарських підприємств для забезпечення їх ефективного функціонування в нестійкому ринковому середовищі. Дане наукове видання призначене для наукових працівників, викладачів, аспірантів, студентів, фахівців та керівників аграрного сектору економіки.
  • Ескіз
    Документ
    Agricultural economics
    (PH "Comprint", 2020) Rogach, S.M.; Sulima, N.M.; Gutsul, Т.; Ilkiv, L.
    The features of agricultural development in Ukraine are highlighted. Much attention is paid to the problems of increasing the efficiency of land and material resources utilization, as well as the main directions of agricultural development on the basis of intensification of production, deepening of specialization and concentration, rational use of natural resources. For university students, bachelors, specialists and masters