Моніторинг та контроль посівів гороху на наявність карантинних та не карантинних видів шкідливих організмів

Loading...
Thumbnail Image

Date

Journal Title

Journal ISSN

Volume Title

Publisher

НУБіП України

Abstract

Горох (Pisum sativum) – головна бобова культура України. Ця культура відзначається високим вмістом рослинного білку та вітамінів, які є важливими для харчування людей і тварин. Бобові також мають величезне агрокультурне значення, оскільки вони можуть зв’язувати вільний азот повітря за допомогою бульбочкових бактерій, які розвиваються на їх кореневій системі. Тому бобові рослини збагачують ґрунт на азотовмісні сполуки. Одержанню високих урожаїв зерна гороху перешкоджають численні фітофаги, серед яких особливо небезпечними є бульбочкові довгоносики роду Sitona, які у фазі імаго пошкоджують листя, а личинки - бульбочки на корінцях рослин. Ці пошкодження спричинюють велику шкоду не тільки самій культурі, а й призводять до зниження родючості ґрунту, оскільки зменшують кількість легкозасвоюваного азоту. Виходячи з цього, проведення заходів для захисту гороху від бульбочкових довгоносиків є однозначно необхідним. Для регулювання їх чисельності використовують різноманітні препарати. У моїх дослідженнях ми розглянемо кілька препаратів - протруйників насіння, адже протруювання насіння є доцільнішим з екологічної та з економічної точки зору, та визначимо їх ефективність.

Description

Keywords

моніторинг та контроль посівів гороху, склад шкідників на посівах гороху, вплив шкодочинності фітофагів, monitoring and control of pea crops, composition of pests on pea crops, harmful effects of phytophagous insects

Citation

Яротник Є.І. Моніторинг та контроль посівів гороху на наявність карантинних та не карантинних видів шкідливих організмів : дипломна робота ... магістра : 202 Захист і карантин рослин. Київ, 2025. 84 с.

Endorsement

Review

Supplemented By

Referenced By