DGlibrary - Цифрова бібліотека НУБіП України

Вітаємо Вас у Цифровій бібліотеці Національного Університету Біоресурсів і Природокористування України (DGlibrary)

Цей репозитарій є одним з елементів інфраструктури відкритої науки у світі та створен з метою:

  • надання необмеженого та безкоштовного доступу з мережі Інтернет до цифрових об’єктів з колекцій наукової бібліотеки НУБіП України та забезпечення доступу студентів, викладачів, співробітників університету, дослідників та широкому загалу;
  • створення електронних копій цінних та рідкісних друкованих видань для збереження інтелектуальної спадщини та запобігання фізичній втраті документів;
  • підвищення ефективної діяльності наукової бібліотеки НУБіП України шляхом формування якісно нового цифрового контенту;
  • поширення інформації про наукову бібліотеку НУБіП України серед наукової спільноти;
  • об’єднання матеріалів цифрової бібліотеки з національним репозитарієм України;
  • надання доступу та індексування матеріалів цифрової бібліотеки в міжнародних наукометричних базах даних;

Для розміщення публікацій в Цифровій бібліотеці НУБіП (DGlibrary) потрібно:

Корисні посилання:

 

Нові надходження

Документ
Продуктивність гібридів кукурудзи різних груп стиглості залежно від густоти стояння рослин в умовах лісостепу
(2024) Терновий Назар Володимирович; Антал Т.В.
Тема магістерської кваліфікаційної роботи: «Продуктивність гібридів кукурудзи різних груп стиглості залежно від густоти стояння рослин в умовах Лісостепу» Обсяг роботи 64 сторінки комп’ютерного тексту, складається з вступу, 5 розділів, висновків і пропозицій виробництву, містить 10 таблиць та 3 рисунки. Список використаної літератури складає 47 джерел. Метою роботи було дослідити вплив густоти стояння рослин на ріст, розвиток, урожайність та якість зерна кукурудзи середньоранньої та середнньостиглої групи стиглості. В першому розділі подано інформацію про особливості росту та розвитку культури, формуванню гібридного складу кукурудзи для умов регіону, вплив густоти посіву на продуктивність гібридів кукурудзи. Другий розділ присвячений умовам, програмі та методиці проведення дослідження. Описано агротехніку вирощування кукурудзи в досліді. Подано характеристику досліджуваних гібридів кукурудзи. В третьому розділі викладені результати, щодо тривалості вегетаційного періоду та наростання площі листкової поверхні посівів досліджуваної культури. В розділі чотири проаналізовано вплив передзбиральної густоти рослинкукурудзи на структурні елементи, урожайність та якісні показники зерна. В п'ятому розділі зроблено розрахунок економічної ефективності вирощування гібридів кукурудзи. На основі проведенних експериментальних досліджень зроблено висновки та надані рекомендації, щодо удосконалення елементів технології вирощування гібридів кукурудзи для підвищення врожайності та рівня рентабельності.
Документ
Сортові особливості формування продуктивності сої
(2024) Терещенко Владислав Костянтинович; Гончар Л.М.
Основні положення викладено на 57 сторінках, містить 28 таблиць та 1 рисунок. Для написання магістерської роботи було опрацьовано 60 літературних джерел. Перший розділ роботи поглиблено розкриває перспективи та проблеми виробництва сої. Проведено детальний аналіз досліджень вітчизняних та закордонних вчених, з питань оптимізації та удосконалення технології вирощування сої. У другому розділі розглянуті ґрунтово-кліматичних умов господарства в якому закладалися польові дослідження, а також приведено методику та схему проведення досліду. Третій розділ містить результати досліджень особливостей проходження фенологічних фаз росту та розвитку рослин сої залежно від внесення добрив та підживлення. У четвертому та п’ятому розділах наведено результати фотосинтетичної та симбіотичної продуктивності сої. Шостий етап містить результати урожайності сої. Завершальним етапом є економічна ефективність вирощування різних сортів сої за різного мінерального та органічного підживлення. На основі проведених досліджень зроблені ґрунтовані висновки та рекомендації виробництву.
Документ
Продуктивність сортів сої залежно від позакореневих підживлень посівів
(2024) Сухина Олександр Сергійович; Мазуренко Б.О.
Тема магістерської роботи: «Продуктивність сортів сої залежно від позакореневих підживлень посівів». Магістерська кваліфікаційна робота виконана на 51 сторінці машинописного тексту, включає 9 таблиць, 13 рисунків, шість розділів, висновки та пропозиції виробництву, список використаної літератури, що містить 31 найменування, з них 8 латиницею. В першому розділі описано основні засади реалізації генетичного потенціалу сої та підвищення продуктивності за дії стимуляторів росту. В другому розділі зазначено методологію провдення досліджень. В третьому розділі охарактеризовано особливості росту та розвитку сортів сої за обробки стимуляторами росту, їх впливу на формування площі листя, всиоту рослин і висоту кріплення нижнього боба. В четвертому розділі проаналізовано вплив стимуляторів росту на формування врожайності та якості зерна сої та окремих елементів структури врожаю. В п’ятому розділі проаналізовано вплив зони вирощування на формування основних показників продуктивності у контексті реалізації комплексної тематики. В шостому розділі наведено економічну ефективність вирощування сої за обробки стимуляторами росту. В кінці роботи наводяться висновки та пропозиції виробництву, додатки.
Документ
Якість зерна кукурудзи різних гібридів у процесі тривалого зберігання
(2024) Сімченко Станіслав Сергійович; Завадська О.В.
Магістерська робота виконана на 71 сторінці друкованого тексту. Вона складається зі вступної й основної частин. Основна частина містить 4 розділи, 19 рисунків, 10 таблиць. Перелік посилань становить 57 літературних джерел. Робота має таку структуру: вступ, огляд та аналіз літератури, місце та умови проведення дослідження, методика проведення дослідження, результати досліджень та їх аналіз, економічна ефективність зберігання та сушіння зерна кукурудзи , висновки, список використаних літературних джерел. У вступній частині описується актуальність теми та мотив обраного дослідження. В огляді літератури розглядаються відомості про об’єкт дослідження, історія, походження, господарське значення, ботанічні та біологічні особливості кукурудзи, вплив умов вирощування на вихід товарного зерна У другому розділі роботи охарактеризовано погодні умови та місце виконання роботи. Висвітлена схема досліду, методика і умови проведення дослідження. В експериментальній частині наведені результати дослідження у вигляді таблиць, рисунків та зроблено їх аналіз. У четвертому розділі наведено результати розрахунків економічної доцільності вирощування й зберігання зерна кукурудзи залежно від способів та термінів. У висновках описано узагальнені результати досліджень, згідно поставленої мети та завдань. На основі зроблених висновків, сформовані пропозиції виробництву.
Документ
Особливості формування урожайності зерна сорго залежно від строків сівби
(2024) Шутий Іван Іванович; Гончар Л.М.
Робота виконана на 51 сторінці, містить 15 таблиць. Для написання магістерської роботи було проаналізовано 48 літературних джерел. Перший розділ роботи розкриває напрями використання та перспективи вирощування сорго зернового. Здійснено детальний аналіз результатів досліджень вітчизняних та закордонних вчених, з питань удосконалення елементів технології вирощування сорго зернового. Також присвячено значенню гібриду або сорту в технології вирощуванні. У другому розділі приведено грунтово-кліматичні умови регіону та господарства в якому проводилися дослідження, методика та схема проведення досліду. Третій розділ містить основні результати досліджень особливостей росту і розвитку сорго зернового залежно від строків сівби. У четвертому розділі представлені результати продуктивності посівів сорго зернового за впливу строків сівби та урожайність. Завершальним етапом є аналіз доцільності економічної ефективності вирощування сорго зернового за впливу різних строків сівби, який приведено у п’ятому розділі. На основі проведених досліджень зроблені ґрунтовані висновки та рекомендації виробництву.