Наукові журнали та збірники видань

Постійне посилання на розділhttps://dglib.nubip.edu.ua/handle/123456789/5

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 2 з 2
  • Ескіз
    Документ
    Композити на основі мікрокристалічної целюлози та люмінесцентних оксидів: властивості й напрям застосування
    (НУБіП України, 2018) Бойко В.В.; Чорній В.П.; Барбаш В.А.; Ященко О.В.; Грабовський Ю.Є.; Неділько С.Г.; Резниченко Є.О.; Щербацький В.П.; Недєлько М.С.
    Подано результати люмінесцентно-спектроскопічних досліджень композитів, що складаються з мікрокристалічної целюлози та оксидів – AgNO3, K2Eu(PO4)(MoO4) та LaVO4:Sm. Встановлено, що люмінесцентні властивості целюлози залежать від типу вихідної рослинної сировини та способу обробки, що проявляється в різній інтенсивності свічення, однак профіль спектрів фотолюмінесценції (ФЛ) залишається практично незмінним. Максимум неелементарної смуги ФЛ целюлози лежить близько 490 нм при збудженні на 405 нм. Композити, що містили нітрат арґентуму, в цілому, виявляли подібний профіль смуги ФЛ з максимумом при 490 нм, але із більш інтенсивною короткохвильовою частиною. Композити, що містили K2Eu(PO4)(MoO4) та LaVO4:Sm характеризуються інтенсивною видимою ФЛ при збудженні в діапазоні 337–532 нм, спектр якої залежить від довжини хвилі збудження. Показано, що нанесення люмінесцентного покриття «мікрокристалічна целюлоза»+ K2Eu(PO4)(MoO4) на комерційний світлодіод з λвипр = 455 нм дає змогу одержати біле світло з блакитним відтінком (колірні координати x = 0,262; y = 0,224).
  • Ескіз
    Документ
    Структура і люмінесценція літій-германатної склокераміки LI2O-7GEO2, легованої іонами хрому
    (НУБіП України, 2018) Неділько С.Г.; Бойко В.В.; Рибак Я.П.; Трубіцин М.П.; Волнянський М.Д.; Коптєв М.М.
    На основі вихідного аморфного матеріалу: склоскладу Li2O-7GeO2, виготовлено й досліджено серію зразків у стані склокераміки та полікристалів. Рентгенофазовий аналіз виявив, що у стані склокераміки зразки складаються із нанорозмірних зародків кристалітів тетрагерманату літію Li2Ge4O9 та гептагерманату літію Li2Ge7O15, вмонтованих в аморфну матрицю. При переході у полікристалічний стан зародки тетрагерманату літію зникають, натомість, має місце формування мікрокристалів гептагерманату літію Li2Ge7O15. Результати люмінесцентних досліджень, легованих іонами хрому матеріалів, в цілому, підтвердили зазначене вище. Так, для склокераміки було виявлено люмінесценцію, яку приписано випромінювальним переходам в іонах Cr3+, що, в основному, знаходяться в кристалітах тетрагерманату, Li2Ge4O9, тоді як у полікристалічному стані люмінесценцію Cr3+ виявлено як у складі гептагерманату, так і у складі тетрагерманату літію. Мультифазна структура склокерамічних літій-германатних сполук, легованих хромом, дає змогу створювати на їх основі люмінесцентні перетворювачі фіолетового випромінювання у випромінювання широкого спектру: від зеленого до червоного. Такі матеріали можуть бути використані як тонкоплівкові покриття кремнієвих елементів сонячних батарей для підвищення їх ефективності, або ж моноколірних світлодіодів – для створення на їх основі світлодіодів білого випромінювання