Наукові журнали та збірники видань

Постійне посилання на розділhttps://dglib.nubip.edu.ua/handle/123456789/5

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 2 з 2
  • Ескіз
    Документ
    Корекція стану репродуктивної функції псів біорезонансним методом
    (НУБіП України, 2019) Бобрицька О.М.; Югай К.Д.; Карповський В.І.
    На 20 псах породи німецька вівчарка, віком 2-6 років досліджували стан репродуктивної системи за показниками якості сперми (об’ємом, активністю, концентрацією та кількістю мертвих сперматозоїдів ). Тварин ділили на групи з нормальним і зниженим станом репродуктивної функції та проводили біорезонансну корекцію за допомогою комплексу «ПАРКЕС-Л», принцип дії якого заснований на явищі біорезонансу. На заключному етапі досліджень проводили оцінку ефективності біорезонансної корекції на показники якості сперми. Установлено, що у псів породи німецька вівчарка об’єм сперми коливається в межах 14,4 ± 2,8 см3, концентрація – 282,0 ± 48,7 Г / см3 та її активність була 78,4 ± 3,8 %. За корекції функціонального стану системи репродуктивної функції псів у тварин з нормальним функціональним станом даної системи низькочастотні електромагнітні випромінювання протягом усього періоду досліджень не чинять достовірний вплив на об’єм еякуляту, активність та концентрацію сперміїв. Однак, слід відмітити чітку тенденцію щодо підвищення функціонального стану репродуктивної системи у цих тварин під впливом електромагнітних випромінювань наднизької частоти. Так, об’єм сперми збільшився до 15,3 ± 2,9 см3, її концентрація підвищилася на 9,4 % та активність зросла до 78,6 %. У тварин з низьким функціональним станом репродуктивної функції, яким не проводили біорезонансну корекцію, були меншими об’єм сперми на 56,9 % (р < 0,001), концентрація сперміїв – на 43,5 % (р < 0,001) та її активність – на 24,2 % (р < 0,001) за показники тварин з нормальним функціональним станом даної системи. За біорезонансної корекції протягом п’яти тижнів тварин зі зниженим функціональним станом репродуктивної функції установлено зменшення кількості мертвих сперміїв в еякуляті на 24,8 % (р < 0,05), а їх виживання за температури 50° С збільшилося на 4 години (р < 0,05) у порівнянні з початковим станом. Але кількість мертвих сперміїв залишалася більше на 53,2 % (р < 0,001), а їх виживання за температури 50° С було меншим на 14,3 % (р < 0,05) від показників псів контрольної групи.
  • Ескіз
    Документ
    Експериментальне обґрунтування використання біорезонансного методу оцінки функціонального стану антиоксидантної системи у собак
    (НУБіП України, 2018) Бобрицька О.М.; Югай К.Д.; Карповський В.І.
    На 40 собаках досліджували стан системи антиоксидантного захисту (САЗ), що включає ферментні системи, які захищають тканини організму від продуктів перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) за біохімічними показниками крові та біорезонансним тестуванням за допомогою діагностичного комплексу «ПАРКЕС-Д», принцип дії якого заснований на визначенні електропровідності біологічно активних точок при внесенні в електромагнітний контур мікрорезонансних контурів. На заключному етапі досліджень проводили порівняння вказаних методик досліджень. Установлено, що у 8 собак із зниженням функціонального стану ферментативної ланки САЗ активність ензимів була на 19,9–33,1 % меншою від показників контрольних тварин, у гемолізаті еритроцитів спостерігалося збільшення вмісту продуктів ПОЛ (дієнових кон’югатів, кетодієнів та спряжених триєнів) на 12–25 %, ТБК-активних продуктів – на 21,0 %, збільшення вмісту основи Шиффа – 35,7 %, зменшення фактору антиоксидантного стану – 57,1 %. Встановлено зменшення показника фактору антиоксидантної системи в організмі собак дослідної групи на 57,1 % порівняно із показником собак контрольної групи, що вказує на невідповідність системи антиоксидантного захисту інтенсивності пероксидного окиснення ліпідів. За дослідження явища біорезонансу апаратно-програмним діагностичним комплексом «ПАРЕС-Д» із 40 собак виявлено 9 тварин зі зниженим функціональним станом САЗ. Ці дані на 92,5 % узгоджуються з дослідженням крові, що дозволяє за допомогою біорезонансного тестування вірогідно оцінити функціональний стан системи антиоксидантного захисту в організмі собак.