Забезпечення безпеки при інтеграції нових технологій у існуючі компʼютерні системи університету
Вантажиться...
Дата
Автори
ORCID
Назва журналу
Номер ISSN
Назва тому
Видавець
НУБІП України
DOI
Анотація
Об’єкт дослідження – процес виявлення аномалій у мережевому трафіку комп’ютерної системи університету в умовах інтеграції нових інформаційних технологій.
Метою роботи є розробка програмного забезпечення для виявлення аномального трафіку з використанням методів машинного навчання, аналіз сучасних загроз безпеці в освітньому середовищі, а також оцінка точності і продуктивності запропонованої системи. Проєкт складається з чотирьох розділів. У першому розділі проаналізовано сучасні загрози безпеці, методи безінтрузивного аналізу та алгоритми машинного навчання для виявлення аномалій. Обґрунтовано вибір мови C# і середовища Visual Studio 2022. Другий розділ містить проєктну частину: побудовано блок-схеми, діаграми класів трьохрівневої архітектури та сформовано математичну модель на базі FastTree. У третьому розділі реалізовано модулі обробки трафіку, машинногонавчання та захисту даних, інтегровано ML.NET і створено інтерфейс користувача.
Четвертий розділ присвячено тестуванню: отримано точність 94,21 %, AUC 99,16 %, F1 Score 93,24 %; проаналізовано продуктивність і стабільність роботи системи.
У результаті виконання дипломної роботи розроблено, протестовано й оцінено програмне забезпечення виявлення аномалій у мережевому трафіку на основі машинного навчання, що може бути використане для посилення кібербезпеки в освітньому середовищі.
Опис
Бібліографічний опис
Гайдук М.В. Забезпечення безпеки при інтеграції нових технологій у існуючі компʼютерні системи університету : дипломна робота … бакалавра : 123 Комп’ютерна інженерія . Київ, 2025. 91 с.