М’ясні консерви у профілактиці накопичення радіонуклідів

Вантажиться...
Ескіз

Дата

2020

Назва журналу

Номер ISSN

Назва тому

Видавець

Компринт

Анотація

В монографії описані проблеми, пов’язані з радіоактивним забрудненням територій і, як наслідок, сільськогосподарської сировини та готових продуктів, радіонуклідами. Описано радіоблокатори, які знижують всмоктування радіонуклідів цезію-137 та стронцію-90 у шлунково-кишковому тракті в умовах тривалого надходження, та прискорюють їх виведення – фероцин та альгінат натрію. Проведені дослідження розроблених нових лікувально-профілактичних м’ясних консервів радіозахисної дії, які мають високі споживацькі та радіозахисні властивості в умовах надходження в організм людини малих доз цезію та стронцію; отримані експериментальні дані підвищеної харчової та біологічної цінності нових консервів, з високим ступенем перетравлення in vitro, та підтверджені в експериментах на лабораторних тваринах та медико-біологічних дослідженнях. Видання призначене для студентів, аспірантів і науковців вищих навчальних закладів, а також фахівців м’ясної промисловості.

Опис

Рекомендовано Вченою Радою Національного університету біоресурсів і природокористування України

Ключові слова

м’ясні консерви, профілактика, радіонукліди, накопичення радіонуклідів, canned meat, prevention, radionuclides, accumulation of radionuclides, Ansammlung von Radionukliden, Dosenfleisch, Verhütung, Radionuklide

Бібліографічний опис

М’ясні консерви у профілактиці накопичення радіонуклідів : монографія / Ю. П. Крижова, В. Н. Корзун. - К. : ЦП "Компринт", 2020. - 143 с.

Зібрання