Управління ресурсним забезпеченням підприємства
Дата
2024
Назва журналу
Номер ISSN
Назва тому
Видавець
Анотація
Актуальність теми. Кризові та швидкозмінні умови зовнішнього середовища формують перед підприємствами нові виклики та завдання. Це стосується ефективності як самого виробничого процесу, так і функціонування підприємства в цілому. Конкурентоспроможність підприємства на ринку напряму залежить від ресурсного забезпечення його діяльності та сформованої системи управління. Актуалізація проблеми ресурсного забезпечення діяльності підприємства визначається обмеженістю ресурсів і їх дороговизною.
Ступінь дослідження теми. Проблема ресурсного забезпечення діяльності підприємства досліджувало багато науковців, зокрема Л. Абалкін, Т. Безверхнюк, Н. Богацька, І. Вовк, Р. Грант, О. Кремінь, К. Кузнєцова, А. Мельник, Л. Мельник, А. Полянська, К. Прохалада, А.Чорна та ін.
Незважаючи на велику кількість досліджень питання удосконалення ресурcного забезпечення діяльності підприємства потребують подальшого дослідження.
Мета дослідження – дослідження теоретичних і практичних аспектів економічного обґрунтування напрямів ефективного управління ресурсним забезпеченням підприємства.
Основними завданнями виконання роботи є:
− визначення сутності і класифікації ресурсів підприємства
− розглянути джерела формування ресурсів підприємства
− вивчити основи управління забезпеченням ресурсами підприємства;
− дати характеристику діяльності підприємства;
− провести аналіз систему управління і виробничу структуру підприємства
− оцінити ресурсне забезпечення підприємства;
− визначити напрямами підвищення ефективності управління ресурсами підприємства;
− сформувати систему ефективного управління ресурсним потенціалом підприємства
− розглянути можливість використання сучасних технологій в управлінні ресурсним забезпеченням.
Об’єктом дослідження є процес управління ресурсним забезпеченням підприємства.
Предметом дослідження є теоретико-методичні засади та практичні аспекти управління ресурсним забезпеченням підприємства.
Методологічною і теоретичною основою дослідження є базова основа сучасної економічної теорії, наукові концепції та теоретичні розробки українських і зарубіжних учених з питань управління ресурсним забезпеченням підприємства.
Інформаційною базою дослідження виступили законодавчі та нормативно-правові акти України, статистична інформація, бухгалтерська і фінансова звітність підприємства за останні 3 роки, матеріали досліджень українських і зарубіжних вчених, опубліковані у періодичних виданнях та розміщені у мережі Інтернет.
Теоретичні та практичні аспекти економічного обґрунтування напрямів ефективного використання оборотних активів досліджувалися із застосуванням загальнонаукових методів і прийомів пізнання об’єктивної природи економічних явищ та процесів, що обумовлюють маркетингову комунікаційну політику банку, зокрема: спостереження, порівняння, узагальнення, абстрагування, формалізація, аналіз і синтез ранжирування, а також аксіоматичний, гіпотетичний, історичний і системні методи; статистичного дослідження, формалізації, фінансово-економічного, системного та порівняльного аналізу – для дослідження особливостей і тенденцій аналізу оборотних активів підприємства та джерел їх фінансування; графічний – для наочного відображення динаміки змін досліджуваних показників; системного підходу – для систематизації проведених розрахунків і обґрунтування пропонованих заходів.
Практична значимість проведеного дослідження полягає у розробці системи ефективного управління ресурсним потенціалом підприємства.
Обсяг і структура дипломної роботи. Кваліфікаційна бакалаврська робота складається зі вступу, 3 розділів, висновків, списку використаних джерел із 40 найменувань і 4 додатків.
Опис
Ключові слова
управління, ресурсне забезпечення, підприємство, конкурентоспроможність, management, resource provision, enterprise, competitiveness, bereitstellung von ressourcen, unternehmen, wettbewerbsfähigkeit
Бібліографічний опис
Черняховський І.К. Управління ресурсним забезпеченням підприємства : дипломна робота ... бакалавра : 073 «Менеджмент» / Черняховський І.К. - Київ, 2024. - 83 с.