Кваліфікаційні роботи

Постійне посилання на розділhttps://dglib.nubip.edu.ua/handle/123456789/1

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 112
  • Ескіз
    Документ
    Управління продуктивністю ячменю за неоднорідного вмісту мінерального азоту
    (2024) Жук Кирило Олегович; Бордюжа І.
    Дипломна робота викладена комп’ютерним текстом на 52 сторінки, містить 14 таблиць і 3 рисунки, кількість літературних джерел 50. В дипломній роботі наведені дослідження, а саме з ефективності впливу різних рівнів ґрунтової родючості на зміну врожайності та якості зерна ячменю ярого. Методи досліджень – польовий метод (визначення впливу добрив на ефективну і потенційну родючість ґрунту), лабораторний метод (визначення кількісних і якісних характеристик об’єктів дослідження), математично-статистичний (оцінка достовірності отриманих результатів досліджень), розрахунково-порівняльний (економічна та енергетична оцінка ефективності різних систем удобрення у ланці сівозміни). В результаті проведених досліджень встановлено, що за внесення різних норм мінеральних добрив ми можемо підвищити показники врожайності та якості зерна ячменю. Високі норми мінеральних добрив можуть пригнічувати мікробіологічну активність, що зменшує доступність елементів живлення з важкодоступних сполук ґрунту. Ефективність добрив в значній мірі залежить неоднорідності ґрунтового покриву. Результати польових дослідів переконливо довели, що позакореневі підживлення мають знаний вплив не лише на агрохімічну характеристику ґрунту, а і на продуктивність і якість продукції рослинництва. Ячмінь потребує достатньої кількості легко засвоюваних форм поживних речовин у ґрунті. Проведені дослідження за застосуванням добрив внесенихв різних нормах і співвідношеннях (NPK), показали доцільність та ефективність їх внесення.
  • Ескіз
    Документ
    Продуктивність гірчиці на насіння за використання елементів точного землеробства
    (2024) Кулик Леонід Валерійович; Грищенко О.
    Тема магістерської роботи: Продуктивність гірчиці на насіння за використання елементів точного землеробства. Об'єкт досліджень – процеси формування продуктивності гірчиці в різних зонах поля за використання елементів точного землеробства. Предмет досліджень – карти продуктивності поля, біометричні показники рослин, урожайність, якість насіння та економічна ефективність вирощування гірчиці. Магістерська робота складається із вступу, 4 розділів, висновків і списку літератури. У розділі 1 розкрито біологічні особливості гірчиці, вимоги до умов вирощування, проаналізовано сучасні технології точного землеробства та їх вплив на продуктивність олійних культур. У розділі 2 охарактеризовано ґрунтово-кліматичні умови проведення досліджень та описано особливості застосованих технологічних елементів вирощування культури. У розділі 3 представлені результати досліджень: аналіз карт продуктивності поля, біометричні показники рослин у різних зонах, динаміка формування врожаю та якісні показники насіння. У розділі 4 наведено економічну ефективність вирощування гірчиці з використанням елементів точного землеробства у різних зонах продуктивності поля. У результаті проведених досліджень встановлено: 1. Використання елементів точного землеробства дозволило виділити три зони продуктивності поля (висока, середня, низька), що характеризувались різними показниками розвитку рослин та формування врожаю. 2. У зоні високої продуктивності отримано максимальну врожайність насіння гірчиці - 2,136 т/га з масою 1000 насінин 4,19 г, що на 41% перевищує показники зони низької продуктивності (1,250 т/га). 3. Економічний аналіз показав найвищу рентабельність виробництва у зоні високої продуктивності - 90,7%, тоді як у зоні низької продуктивності цей показник становив 11,6%. Різниця в отриманому прибутку між зонами високої та низької продуктивності досягла 22150 грн/га.
  • Ескіз
    Документ
    Оптимізація умов живлення кукурудзи на зерно за використання елементів прецизійного землеробства
    (2024) Корнисюк Дмитро Ігорович; Літвінова О.
    Магістерська робота включає в себе 5 розділів ( огляд літератури, методика дослідження, результати дослідження, економічна ефективність) , висновку ті списку використаної літератури. Магістерська робота написана на 63 сторінках , включаючи 16 таблиць і 16 рисунків. У магістерській роботі представлені результати дослдіждень з вивчення елементів точного землеробства – позакореневі обробки посівів кукурудзи на зерно препаратами YaraVita GRAMITER у нормі 2 л/га. Вивчали основні закономірності впливу на структурні і якісні показники, біометричні показники, фотосинтетичну діяльність. Визначено ефективність застосування макро- і хелатних форм мікроелементів у різних зонах поля. Позакореневе підживлення сприяло збільшенню врожайності на всіх рівнях розвитку рослин, що становило прибавку врожаю від 0,5 до 1,7 т/га. Встановлено, що позакореневе живлення забезпечувало найвищі показники економічної ефективності в умовах оптимальних рослин на полі. При позакореневому підживленні YaraVita GRAMITER в нормі 2 л/га умовний чистий прибуток становив 59 232 грн, а рівень рентабельності досягав 70%.
  • Ескіз
    Документ
    Управління мінеральним живленням кукурудзи на зерно за елементів точного землеробства
    (2024) Давиденко Владислав Олександрович; Літвінова О.
    Магістерська робота викладена комп’ютерним текстом на 79 сторінках, містить 24 таблиць і 12 рисунків, кількість літературних джерел – 50. У роботі представлені результати дослідження з управління мінеральним живленням кукурудзи на зерно за використання елементів точного землеробства. Об’єктом дослідження є вплив ефективності різних видів і норм азотних добрив на показники врожайності і якості зерна кукурудзи. Основну увагу приділено застосування двох різних видів азотних добрив: безводного аміаку у нормі 140 кг/га та карбаміду у нормах 200 кг/га і 250 кг/га, на різних зонах забезпечення. Результати досліджень показали, що застосування відповідних азотних добрив значно впливає на підвищення врожайності кукурудзи на зерно залежно від забезпеченості ґрунту поживними елементами. Також, нами було встановлено позитивний вплив на біометричні показники кукурудзи на зерно, що впливають на процеси фотосинтезу та потенціал продуктивності рослин. Окрім підвищення врожайності, азотні добрива впливали на якість зерна, зокрема на вміст білка та інших хімічних елементів, що є важливими показниками харчової цінності продукції. Проведено аналіз економічної ефективності застосування кожного варіанту добрив, що дозволяє зробити висновки про доцільність використання різних норм та видів азотних добрив для досягнення високих результатів у різних зонах забезпечення ґрунту поживними елементами
  • Ескіз
    Документ
    Особливості вирощування лохини на різних типах ґрунтів
    (2024) Шевченко Віталій Віталійович; Тонха О.Л.
    Шевченко В.В. Особливості вирощування лохини на різних типах ґрунтів. – Кваліфікаційна робота на правах рукопису. Кваліфікаційна робота на здобуття освітнього ступеня магістра за спеціальністю 201 – Агрономія. НУБІП, Київ, 2024. Кваліфікаційна робота викладена на 26 сторінках комп'ютерного набору, вона містить 7 таблиць. Складається зі вступу, 3 розділів, висновків, рекомендацій виробництву та додатків. Список використаних джерел нараховує 42 найменування. За результатами досліджень встановлено, що за силою росту досліджувані сорти лохини є: Река – сильнорослим, Дюк, Блюголд, Ерліблю – середньорослими. Найбільшою продуктивністю відзначалися сорти лохини Река та Дюк – урожайність з одного гектара відповідно 19,2 та 14,5 т. Ягоди цих сортів мали також найвищі товарні якості. Найкращі показники економічної ефективності вирощування також отримано по сортам Река та Дюк – прибуток з одного гектара 436 і 201 тис. грн за рівня рентабельності 39 та 20 %. В зоні Західного Полісся на дерново-підзолистих супіщаних ґрунтах рекомендується закладання насаджень лохини врожайними та економічно вигідними сортами Река і Дюк.
  • Ескіз
    Документ
    Стратегія виходу українського аграрного підприємства на ринок Словаччини
    (2023) Старшиніна Д.О.; Ковтун О.
    Структура кваліфікаційної магістерської роботи. Кваліфікаційна Магістерська робота на тему «Стратегія виходу українського аграрного підприємства на ринок Словаччини» викладена на 78 сторінках друкованого тексту, включає 7 таблиць і 4 рисунка. Робота складається зі вступу, трьох розділів і висновків. Для написання магістерської роботи було використано 34 літературних джерела. Основний зміст кваліфікаційної магістерської роботи. У першому розділі ми розкрили сутність стратегій компанії для входження на зовнішній ринок та стратегічного управління. Другий розділ «Організаційно-економічна характеристика ПОП «Соколівка» » цієї магістерської роботи присвячений дослідженню ПОП "Соколівка" та її фінансово-економічному стану. В третьому розділі оцінювалися та аналізувалися основні аспекти входу на словацький ринок, сприятливість підприємницького клімату та перспективи компанії на словацькому ринку. Мета і завдання кваліфікаційної магістерської роботи. Мета дослідження: розробка практичних рекомендацій щодо стратегії виходу на зовнішній ринок для приватного орендного підприємства "Соколівка" і обґрунтування доцільності диверсифікації напрямків зовнішньоекономічної діяльності. Для досягнення поставленої мети були визначені такі основні завдання: - дослідити типи стратегій входу на зовнішні ринки; - виділити особливості та обґрунтувати доцільність виходу підприємства на міжнародний ринок; - розглянути методи стратегічного управління на підприємстві; - дослідити загальні характеристики приватно-орендного підприємства "Соколівка" та його основні фінансово-економічні показники; - проаналізувати зовнішньоекономічну діяльність підприємства та оцінити її ефективність; - визначити проблеми в діяльності підприємства та способи їх вирішення. Об’єкт дослідження: зовнішньоекономічна діяльність приватно-орендного підприємства "Соколівка". Предмет дослідження: система теоретичних положень і практичних рекомендацій щодо стратегії виходу підпрриємства на зовнішні ринки. Методи дослідження: для аналізу використовуються статистичний, фінансовий та економічний аналіз, методи порівняння та синтезу інформації, системний підхід для вивчення проблем покращення ефективності зовнішньоекономічної діяльності підприємства. Наукова новизна одержаних результатів. Отримали практичні рекомендацїї для перспективного розвитку середнього аграрного українського підприємства в умовах глобалізації та євроінтерграції. Практичне значення одержаних результатів. У сучасних умовах українським підприємствам гостро бракує створення власної ефективної системи управління зовнішньоекономічною діяльністю, яка була б адаптованою до сучасних вимог і умов, враховувала б динаміку міжнародних і внутрішніх ринків, базувалася на принципах адаптивності та забезпечують достатню гнучкість і швидкість у прийнятті рішень. Можна зробити висновок, що проблема розробки стратегії виходу на зовнішній ринок є актуальною проблемою, вирішенню якої присвячена дана дипломна робота. Сучасний міжнародний ринок створює надзвичайно великі перспективи для вітчизняних підприємств. Але при цьому висуває свої додаткові вимоги. У бакалаврській роботі «Стратегія виходу українського аграрного підприємства на ринок Словаччини» йдеться про розробку стратегії виходу на зовнішній ринок для приватно-орендного підприємства «Соколівка» – середнього аграрного підприємства. Апробація результатів кваліфікаційної магістерської роботи. Результати виконання магістерської кваліфікаційної роботи були оприлюднені на IV Міжнародній науково-практичній онлайн-конференції студентів, аспірантів і молодих вчених «Сучасний менеджмент: виклики та можливості». (м. Київ, НУБіП України, 25-26 жовтня 2023 р.). Публікації. Основні положення та результати дослідження були відображені у матеріалах конференції: IV Міжнародній науково-практичній онлайн-конференції студентів, аспірантів і молодих вчених «Сучасний менеджмент: виклики та можливості». (м. Київ, НУБіП України, 25-26 жовтня 2023 р.)